Mitte liiga usinatele

Kuna paljud kontoritöötajad siiski ei võta endale luksust teha harjutusi kodus (kui just valu juba liiga suur ei ole, sellisel juhul leidub alati aega!), siis leidub ka ridamisi lihtsaid võtteid, mida kaheminutiliste minipausidena töölaua tagant lahkumata enda heaks teha saab. Selleks “raisatud” aeg toodab ennast mitmekordselt tagasi.

Miks mitte harjutada end istuma sirgelt

Alguses võib selline banaalne soovitus muigama panna, tegelikult aitab see rohkem, kui arvata oskaks. Lülisambas on inimese kõige tähtsam energiakanal; et kehas kõik mis on määratud voolama saaks seda vabalt teha, selleks on esimene  tingimus hoida lülisammas võimalikult sirge ja avatuna. Otsekohe vabanevad kõhukoopa organid rindkere surutisest, süda ja kopsud längus õlgade survest, kogu kehal hakkab märgatavalt kergem. Palju aitab ettekujutlus, et justkui mingi nähtamatu jõud kergelt tõmbaks sind pealaelt.

Tõhusad võtted randmakanali ja õlavöötme vabastamiseks

Kõikide harjutuste ajal keskendu jäägitult venitatavale kohale, hinga sügavalt ja ühtlaselt, proovi sisse ja välja hingata sama pikalt.

* Painuta ühe käe sõrmed teise käe abiga valu piirini tagurpidi, tunneta tugevat venitust sõrmede ja randmeliigeses, nüüd tekita venivatest sõrmedest tugikäele vastusurve ja hoia seda aktiivset venitust kaks minutit, viimase poole minuti jooksul toimub tuntav pinge vabanemine ja vereringe elavnemine.

* Painuta selga etepoole, pane käed selja tagant sõrmseongusse ja tõsta tooli seljatoele. Aja selga nii palju sirgemaks, et tekiks optimaalne venitus, kooskontraktsiooni efekti saamiseks suru randmed tugevalt vastu toolileeni. Kaks minutit keskendumist ja väike ime õlavöötmes ongi käes.

* Tõuse hetkeks laua tagant püsti, painuta käsi täisnurga alla ja  suru vastu seina…optimaalne venitus, vastusurve, püsiv teadlikkus, sügav hingamine, kaks minutit … ja töötab!