TEADLIK TEMPLITANTS- õpetus ilust ja Elust.

Joogide ülesanne on ilu Maa peale tuua. Ja hoida. Ta ise ei püsi siin. /Õpetaja/

Maailmas on lõputult tantsustiile. Ja on ainult üks, kust see kõik pärit on.

Nii nagu autentne jooga, on ka tants selle päris algvormina  kõrgemalt poolt antud. Antud kõige kõrgema- Shiva poolt tark Bharata palve peale anda inimestele nähtav ja mõistetav vorm Õpetusest. Nii sündis täiuslik lummav Bharata Natyam. Ülikeeruline ja täpne. Jumalik matemaatika rütmimustrites ja geomeetria dünaamilistes asanates- adavudes, vormi sisse peidetud võimalused reaalselt suhestuda kõrgete loodusjõududega.

Tants, kuhu on sisse kodeeritud võtmed eluolukordade lahendamiseks. Tants, kus juba baastehnika esimeste sammude juures hakkab inimene kogema järjest süvenevat selgust ja rahu, kus järjest vähenevad robustsed läbielamised, teadlikult samastutakse järjest peenemaga, et sa jõuaksid endale väga lähedale.

Maailm on suur müsteerium, ütlevad joogid, ja selles müsteeriumis on mõned asjad, mille kasutuselevõtmine annab inimesele JÕU, ILU ja HARMOONIA.

Läbi helluse ja austuse hakkame looma armastust kõige lähema – oma keha ja sisemaailma vastu.

Iidne tants õpetab ületama peenikest joont mõistuse ja intellekti vahel

Naise elu on läbi ja läbi andmine -  teenimine; et sul oleks midagi anda, sa lihtsalt pead endas üles leidma allika, kust piiramatult ammutada. See ongi kõikide väga vanade kultuuride sisu- läbi erinevate tehnikate jõuda mõistusetagusesse – intuitsiooni ja inspiratsiooni maailma. Et õpetada inimest LOOMA oma elu.

TEADLIK TEMPLITANTS toetub kahele teljele- kriya jooga õpetusele inimese holistilisest ülesehitusest ja iidse templitantsu ülimalt kehasõbralikule, peenenergiaid ergastavale liikumisvormile.

Tund on väga erinev tavalisest tantsutunnist; alustame tuhandeid aastaid templitantsijate poolt elus hoitud palvega Õpetajale ja Saraswatile, mis kohe muudab õpilase seisundit – taandub pinnapealsus ja segadus, inimene muutub vaikseks ja avatuks – õppimisvõimeliseks. Tunnis jagan erinevatest kultuuridest pärit tedmiste killukesi kõigest, mis naisena elada aitab. Lõpetame YOGA NIDRAGA.

Tunni esimene tegelik eesmärk on ikka ja jälle tuua õpilane TEADVELE- HETKE. Päris ellu.

Paljudele saab see hüppelauaks kriya yogasse.