Professionaalne flamenko on vähestele kättesaadav.

Flamenko on fusioon, Andaluusia mustlastants, mille juured ulatuvad koguni Indiasse. Meeletult keeruline, vägev ja jõuline, kire ja helluse segu. Lummav.

Profitasemel tantsijaks saamine nõuab aastatepikkust järjepidevat pühendumist ja mis seal salata, ka piisavalt häid eeldusi. Seda võib tantsida läbi elu; flamenko hinge väljatoomine eeldab teatud elukogemust – võimet tantsida puhtaid emotsioone.

Harrastusena arendab flamenko erilisi isikuomadusi

Flamenkot harrastusena  õppima tulles pole mingeid piiranguid peale selle, et tants meeldib. Jämedalt jaotuvad algajad kahte leeri – ühed on need, kelle sees on rohkem tuld, kui ta seda igapäevaelus rakendada oskab ja siit leiab õpilane endale suurepärase võimaluse seda jõudu väljendada ja peenemaks transformeerida.

Teiselt poolt paljud tulevad just sellepärast, et ei tunne end piisavalt elus olevat.Nemad saavad reaalset abi endast jõu ja selguse väljatoomisel ja edasiarendamisel.Väga hästi mõjub ta ka ujedusest ja ebakindlusest ülesaamiseks, eneseusu- ja hinnangu kasvatamiseks on see üks tõhusamaid valikuid.

Puhtfüüsiliselt mõjub trenn natuke jõusaali moodi – pole lihast, mida see tehnika ei puuduta. Tants arendab välja talle ainuomase hoiaku – flamenkotantsija tunnebtänaval tihti ära.

Algkursusel õpime Sevillanast ja Mustlasrumbat

Flamenko on Elu tants – koreograafiad väljendavad arhetüüpe. Flamenko süda on Solea – inimhinge igatsuse väljendus.
Valusat ja traagilist osa sellest kultuurist ei ole ma kunagi õpetanud, seda me oskame niigi.

Esimesel aastal keskendume kahele kõige lihtsamale ja rõõmutoovamale: Sevillast pärit rahvatantsule ja Gipsy rumbale, lisaks tutvustan baastehnikat edasiste keerulisemate koreograafiate tarbeks. Teisel aastal õpime Alegriast (alegre – rõõm) ja Tangost.