Tänu Annikale leidsin aastaid tagasi tee tantsu juurde, millest on saanud nüüd oluline osa minu elust. Nüüd olen enda jaoks avastamas joogamaailma ja ikka Annika juures.

Annika juhendamis- ja õpetamisstiil on nii loomulik ja siiras, tema juurde on alati hea tagasi tulla. Igas
tunnis on tal öelda midagi head ja ilusat, mis teeb südame soojaks ja annab päevale armsa nüansi juurde. Annika suudab sõnadega igas naises äratada enesearmastuse ja see on just see, mida iga naine kõige rohkem
tegema peab – ennast armastama. Annika ise on selle imeline näide.

Gerda Kättmann

MerikeAnnika on õpetaja, kelle juurde jõuavad kõik ringiga ükskord tagasi, sest Annika on LUMMAV ÕPETAJA. Kes veel suudaks meile algajaile tantsust huvitujatele seletada tantsu tausta, filosoofiat.

Seletada, miks mingit liigutust tuleks teha just niimoodi, mida sees sümboliseerib, mida
see kujutab, kes suudaks lihtsast puusaringist teha terve teaduse.

Igaühel meist on oma elu- oma “mull”, milles elame. Annika oskab just naise vaatepunktist jagada naiselikke nippe, tähelepanekuid, õpetusi, kuidas oma “mullis” õnnelikult hakkama saada ja seda on meie praeguses
maailmas väga vaja.

Merike

Kuna teadlikkus harjutustega paranenud,on tulnud olulisi taipamisi- harjutused aitavad kogeda eksisteerivaid peensusi, mida muidu lihtsalt ei taju, just hatha jooga olulisus on kuidagi teises valguses avanenud – ilmselt on kaalu tõusu ja pikema pausiga praktikates, olemise kvaliteet nii erinev.

Harjutused manipurale on olnud elu rütmi-rõõmu muutvad-on tekkinud suisa vajadus end aktiivselt käima
ajada, samuti on pea selgem, kogu tegutsemine konkreetsem ja lihtsam.

On taas saabunud hetki,kus tunned, et ots ongi sinu enda käes, korja vaid üles ja õpi juhtima.

Selline lihtne asi veel ,et kui teed harjutusi, kas või mõne, siis tulemused järgnevad, kui ei, siis ka vastavad tulemused järgnevad…ja igal hetkel saab praktiseerida, kasuta hetke.

Mentaalne ümber muutmine ka hädaabi olnud-leian enda jaoks alati aega, mul on alati piisavalt aega-on oluline lause. Ja,et asi pole nii jube tõsine, et mängu ilu ka oluline point elus. Olemasolevad teadmised elustunud uue nüansiga.

Sigrid Jantson-Köstner

Annika läbiviidavatest kursustest olen saanud jõudu elada just sellist elu nagu ma ISE tahan, mitte sellist, mida meid ümbritsev ühiskond justkui ette kirjutaks. Lihtsates asjades peitub võlu just
nüüd ja praegu.

Piret Laasik

Mina olen saanud esmaabi kinnismõtete ja hirmude maailmast välja saamiseks. Imelik lausa, mis tunded seoses laste sünniga tekkisid. Kui ma tabasin ära, et tunded ei ole mingid “asjad iseeneses”, vaid et mõtted tekitavad neid, hakkasin ma esiteks märkama, mis tunne mul on, ja siis milline mõte seda tekitab.

Milleks tõesti mõelda mingit jama, kui võib mõelda midagi muud (või yldse mitte :) Ise ma selle imelihtsa asja peale ei tulnud igatahes. Tunne on, nagu oleks mingi deemoni käest pääsenud, kui poeetiliselt väljenduda.

Pärast on jäänud rohkem jõudu, et eluga tegeleda. Sellest, mis seeläbi paremaks on läinud, saaks pika nimekirja teha.

Kristina Jantson

Aasta tagasi käisin massaazis Heli Jäära juures, kuna mul surid pidevalt käed ära ja vasak õlg valutas väljakannatamatult. Tema soovitaski mul hakata tegelema joogaga. Nii ma sinu juurde jõudsingi.

Sinu kursusel käimisest olen saanud tõesti palju abi: käed ei “sure” enam nii tihti ära (enne peaaegu iga päev), varbad ja jalad ei valuta enam. Väga suureks probleemiks oli mulle mu selg. Enne sinu kursusele jõudmist ei saanud ma eriti kaua ei istuda ega seista.

Ma tundsin ennast väga vanana. Tänu sinu kursusel käimisele tunnen elust jälle rõõmu, mu enesehinnang naisena on tõusnud, tervis on parem.

Krista Tamberg

Tunnen ennast palju-palju energilisemana kui muidu pimedal sügisel, diskiprobleemiga selg laseb elada palju paremini kui enne. Kodus teen iga päev viite tiibetlast ja Teie antud harjutusi.

Margit

Täna hommikul märkasin, et minu paremal käe randmel olev song on peaaegu et kadunud… uskumatu, võiks öelda, see on mul olnud alates 2008 aasta maikuust, mil ma seda enda käel märkasin. Välimuselt oli see ebameeldiv ja kõik imestasid, mis mul see käel on… eriti teravalt ja suurena tundus kui kätt randmest alla kumerdasin.

Olen mudinud, silitanud ja rääkinud selle kohaga nagu Teie õpetasite – tõesti tundub et toimib! Käisin ka aasta tagasi arsti vastuvõtul konsultatsioonil, kus öeldi, et seda muhku võiks opereerida, ise see vast ära ei lähe. Kuna olin rase, lükkus see teema edasi.

Piret Laasik

Merike
Minu arst ütles, et ma saan oma jalgade probleemidega grupi peale, kui ma oma elu ei muuda. Läksin Annika juurde kõhutantsu õppima 2003. Tänu kõhutantsule jäin ma 2 korda rasedaks, peale kõhutantsulaagrit suvel. Mul on 3a tütar ja 5a poeg.

Kõhutantsulaagris tegi Annika hommikuti joogat ja see andis mulle uue hingamise ja võimaluse enda tervist ja elu ise turgutada. Annika kaudu leidsin ka tee suurepärase õpetaja Ingvar Villido juurde. Annika ja Ingvar suutsid mind veenda muutma oma mõttemaailma, see on mõõtmatu kingitus, mõtetest algab kõik.

Kõik see kokku on muutnud mu elu täielikult. Ma ei tarbi aastaid tablette ja olen terve. Alustan päeva joogaga ja õpetan kõhutantsu. Ma olen täiesti teine inimene, seda on mulle paljud öelnud, kes mind aastaid tunnevad. Nüüd ma elan oma elu ise ja elul on mulle palju head pakkuda. Olen vaba valima mida ma oma ellu soovin. Mu elul on täiesti teine maitse ja kvaliteet.

Annika on meeletult hea õpetaja, ta ütleb sulle vahel otse mida parandada aga enamus aega juhendab ta sind hellalt õigele teele. Tal on fenomenaalne oskus edasi anda oma andeid.

Kõige tähtsam on teda usaldada täielikult ja igas trennis kohal käija, sest muidu võib milleski väga heast ilma jääda. Trennis jätta ukse taha oma igapäeva mured ning lõdvestuda tema juhendamisse. Minu kõige kiirem areng toimus(toimub) just siis, kui õppisin seda tegema.

Tänulikkus oma õpetajale on mõõtmatu.

Tiina Suur